221,00 €
Jar of 17 cigars
unit price: 13€
A ETERNITÀ – Santa Regina
Stella Negra
Churchill 180mm x 52(20,6mm)
With a carefully balanced blend throughout its length, ‘Santa Regina‘ establishes each combustion like the previous one, in balance and consistency as a guarantee of an unspeakable yet indispensable element: the promise of a return to oneself.
| brand | A Eternità Cigars – Corsican Excellence |
|---|---|
| Format | Churchill 180mm x 52(20,6mm) |
| Cloak leaf | Ecuador |
| binder | Nicaragua |
| filler | Pennsylvania |
| Country of production | Dominican Republic |
| Duration | 1h40mn |
| strength | 6/10 |
| Weight | 1,300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 15 cm |
| Cigars brand | A Eternità Cigars – Corsican Excellence |
| Option | Cigar box |
Les Cigares d’Eddy stands as a reference in the world of premium cigars — an official retailer of distinguished international brands crafted with passion and tradition.
No products in the cart.
Reviews
There are no reviews yet.