189,00 €
Jar of 21 cigars
unit price: 9€
A ETERNITÀ – Salvatica
Stella Negra
Corona 120mm x 42(16,7mm)
Rich in an exclusive recipe and constrained by its format, ‘salvatica‘ concentrates the flavors of the unattainable, wild, and mysterious Corsica. The cornerstone of the range, demanding excellence, it will reveal, after a careful tasting, all that needed to be said.
| brand | A Eternità Cigars – Corsican Excellence |
|---|---|
| Format | Corona 120mm x 42(16,7mm) |
| Cloak leaf | Ecuador |
| binder | Nicaragua |
| filler | Pennsylvania |
| Country of production | Dominican Republic |
| Duration | 30mn |
| strength | 7/10 |
| Weight | 1,300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 15 cm |
| Option | Cigar box |
| Cigars brand | A Eternità Cigars – Corsican Excellence |
Les Cigares d’Eddy stands as a reference in the world of premium cigars — an official retailer of distinguished international brands crafted with passion and tradition.
No products in the cart.
Reviews
There are no reviews yet.