120,00 €
Jar of 10 cigars
unit price: 12€
A ETERNITÀ – Ribaldutu
Stella Cubana di honduras
Pigtail 100mm x 64(25mm)
| brand | A Eternità Cigars – Corsican Excellence |
|---|---|
| Format | Pigtail 100mm x 64(25mm) |
| Cloak leaf | Viso Corojo 99 |
| binder | Ligero Corojo 99 |
| filler | Criollo 98 |
| Country of production | Honduras |
| Duration | 30mn |
| strength | 5/10 |
| Weight | 1,300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 15 cm |
| Option | Cigar box |
| Cigars brand | A Eternità Cigars – Corsican Excellence |
Les Cigares d’Eddy stands as a reference in the world of premium cigars — an official retailer of distinguished international brands crafted with passion and tradition.
No products in the cart.
Reviews
There are no reviews yet.