180,00 €
Jar of 12 cigars
unit price: 15€
A ETERNITÀ – Insulente
Stella Negra
Toro 150mm x 60(23,8mm)
Uncompromising ‘Insulente’ plays with established norms to provoke the unprecedented. Matured by its wide diameter, its raw yet refined strength captivates and seduces, contained within a tempestuous blend of generous flavors for an hour of pleasure.
| brand | A Eternità Cigars – Corsican Excellence |
|---|---|
| Format | Toro 150mm x 60(23,8mm) |
| Cloak leaf | Ecuador |
| binder | Nicaragua |
| filler | Pennsylvania |
| Country of production | Dominican Republic |
| Duration | 1h |
| strength | 5/10 |
| Weight | 1,300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 15 cm |
| Option | Cigar box |
| Cigars brand | A Eternità Cigars – Corsican Excellence |
Les Cigares d’Eddy stands as a reference in the world of premium cigars — an official retailer of distinguished international brands crafted with passion and tradition.
No products in the cart.
Reviews
There are no reviews yet.